Microsoft Imagine Premium pro studenty

O který software přesně jde?

Jedná se o software v rámci programu Microsoft Imagine Premium (dříve MSDN Academic Alliance, pak DreamSpark) a jde zejména o tyto produkty:

• Visual Studio .NET,
  • .NET Enterprise Servery,
  • zahrnuje Windows Server, SQL Server, Exchange Server, Commerce Server, BizTalk Server, Host Integration Server, Application Center Server, Systems Management Server,
  • všechny operační systémy Microsoft, včetně všech SDK a DDK,
  • betaverze, nové verze, aktualizace,
  • Visio Professional.

Kompletní seznam softwaru a další podrobnosti o programu Imagine Premium najdete na webu Microsoftu.

Kdo ho může používat?

Uvedený software smějí bezplatně i po ukončení studia k nekomerčním účelům používat všichni studenti zapsaní na naší katedře. Pozor! Nově stačí mít zapsaný alespoň jeden předmět zajišťovaný katedrou.

Jak mohu požadovaný software získat?

1. Neprve požádáte o registraci (viz níže: Jak získám přístupové jméno a heslo?). Ke komunikaci se používá školní e-mailová adresa!
  2. Po obdržení "registračního" e-mailu si nastavíte heslo (odkaz v "registračním" e-mailu).
  3. S nastaveným heslem se můžete přihlásit na web Imagine Premium, kde si vyberete požadovaný software (viz níže: Odkud mám software stahovat?).

Jak získám přístupové jméno a heslo?

Registraci provádí Josef Drobný. Žádejte, prosím, prostřednictvím školních e-mailových adres. Po ověření, zda jste řádným studentem KSI (nebo předmětu, zajišťovaného katedrou) a nemáte přerušené studium, vám přijde na uvedený e-mail zpráva s oznámením o registraci (případně zkontrolujte složku Spam). V obsahu e-mailu bude uvedeno přihlašovací jméno a dále odkazy na web, mimo jiné také odkaz pro "zapomenuté" heslo, který použijete pro nastavení svého nového hesla.

Odkud mám software stahovat?

Abyste mohli software stáhnout, nejprve se musíte přihlásit na web Microsoft Imagine Premium (můžete použít odkaz z e-mailu, který obdržíte po nastavení hesla). Po přihlášení si vyberete požadovaný software ze zobrazeného seznamu. Stáhne se vám EXE soubor, který po spuštění zařídí zbytek - stažení softwaru buď ve formě ISO souboru (typicky pro bootovací CD/DVD operačních systémů), nebo jako adresářovou strukturu s instalačními soubory. Pokud je vyžadováno při instalaci seriové číslo, automaticky se vám po stažení pošle na e-mail uvedený v registraci (školní e-mail).