Microsoft Imagine Premium pro studenty

O který software přesně jde?

Jedná se o software v rámci programu Microsoft Imagine Premium (dříve MSDN Academic Alliance, pak DreamSpark) a jde zejména o tyto produkty:

• Visual Studio .NET
  • .NET Enterprise Servery
  • Zahrnuje Windows Server, SQL Server, Exchange Server, Commerce Server, BizTalk Server, Host Integration Server, Application Center Server, Systems Management Server
  • Všechny operační systémy Microsoft, včetně všech SDK a DDK
  • Betaverze, nové verze, aktualizace
  • Visio Professional

Kompletní seznam softwaru a další podrobnosti o programu Imagine Premium najdete na webu Microsoftu.

Kdo ho může používat?

Uvedený software smějí bezplatně i po ukončení studia k nekomerčním účelům používat všichni studenti zapsaní na naší katedře. Pozor! Nově stačí mít zapsaný alespoň jeden předmět zajišťovaný katedrou.

Jak mohu požadovaný software získat?

Software je nutné nejdříve stáhnout. Postup je následující: přihlásíte se na web Imagine Premium a vyberete si požadovaný software. Stáhne se vám exe soubor, který po spuštění zařídí zbytek - stažení softwaru buď ve formě ISO souboru (typycky pro bootovací CD/DVD operačních systémů) nebo jako adresářovou strukturu s instalačními soubory. Pokud je vyžadováno při instalaci seriové číslo, automaticky se vám po stažení pošle na e-mail uvedený v registraci.

Odkud mám software stahovat?

Odkaz na web Microsoft Imagine, kde se dá požadovaný software stáhnout, obdržíte také po registraci na váš školní e-mail spolu s přihlašovacím jménem a heslem.

Jak získám přístupové jméno a heslo??

Registraci provádí Josef Drobný. Žádejte, prosím, prostřednictvím školních e-mailových adres. Po ověření, zda jste řádným studentem KSI (nebo předmětu, zajišťovaného katedrou) a nemáte přerušené studium, vám přijde na uvedený e-mail registrace.