Akce pro střední školy

Noc vědců

I letos se zapojujeme do popularizační akce Noc vědců, jejímž posláním je ukázat lidem, že věda není nudná, ale naopak je studnicí zajímavostí a fascinujících úkazů. Jeden den v roce jsou na stovkách míst v Evropě ve večerních a nočních hodinách zpřístupněny univerzity, vědecká a výzkumná pracoviště, science centra, a další pracoviště, ve kterých se zdarma konají komentované prohlídky, populárně vzdělávací přednášky, workshopy, experimenty, vědecké show, hudební vystoupení apod.

Hackathon ML/AI

Suduješ střední školu? Máš zájem naučit se něco nového? Pochopit jak funguje strojové učení a zkusit si jeho aplikace? Pokud ano, tak se přijď zúčastnit hackathonu na FJFI v Děčíně.

Nabízíme studentům středních škol příležitost vyzkoušet si aplikace modelů strojového učení a neuronových sítí na řešení nejen vědeckých problémů a zároveň si zasoutěžit. Akce je koncipována jako klasický hackathon, kde studenti v týmech soutěží ve vytvoření nejlepšího programu/modelu pro řešení dané problematiky. Pokud jsi v oboru nováček, nemusíš se bát, stačí umět programovat. Odstartujeme totiž v pátek odpoledne tím, že vás seznámíme se strojovým učením a modely umělé inteligence. Poté bude následovat představení jednotlivých témat a zbytek je na vás. Budeme se těšit na sobotní podvečer, kde předvedete vaše výtvory před odbornou komisí.

LAN party

Studenti KSI z děčínského pracoviště vyzývají středoškoláky na souboj! Reakční dobu, kooperační schopnosti a herní dovednosti si porovnají v legendární střílečce Counter-Strike: Global Offensive. Soutěžit proti sobě bude 8 pětičlenných týmů.