LAN party 2025
I letos pro vás připravujeme LAN PARTY. Reakční dobu, kooperační schopnosti a herní dovednosti si tentokrát prověříte v League of Legends. Soutěžit proti sobě bude 8 pětičlenných týmů.
Informace o přijímacím řízení, termínech a postupech najdete na hlavním webu fakulty v sekci pro uchazeče o studium.
I letos pro vás připravujeme LAN PARTY. Reakční dobu, kooperační schopnosti a herní dovednosti si tentokrát prověříte v League of Legends. Soutěžit proti sobě bude 8 pětičlenných týmů.
V březnu se podíváme na téma, které vlastní naší fakultě FJFI. Za posledních několik let došlo k významnému posunu v technologii malých modulárních reaktorů (SMR). Její umístění v ČR a speciálně na severu Čech dostává čím dál jasnější obrysy. Jaké technologie jsou zvažovány? O jakých lokalitách se mluví? Co by SMR mohlo přinést regionu? Více o přednášce najdete na stránce Úterků s vědou.
Druhá letošní přednáška je na téma Genetických modifikací člověka. Jaký je současný stav našeho poznání v tomto oboru, jaké může mít zasahování do genetiky následky, co na to legislativa a etika? To se dozvíte v přednášce Mgr. Jana Pačesa, Ph.D., bioinformatika z Ústavu molekulární genetiky AV ČR. Více o přednášce najdete na stránce Úterků s vědou.
Chcete vědět o dalších přednáškách včas? Sledujte web Úterků s vědou
Naše počítačové učebny na detašovaném pracovišti v Děčíně prošly velkou obměnou hardwaru.
Chytrá domácnost, IoT. Zbytečná hračka nebo nezbytný pomocník? Drahá legrace, nebo úspora peněz? Od barevných žárovek, přes hlasového ovládání, až po pokročilé řízení energií v domě. Spoustu možností, velký potenciál, ale také mnoho nástrah. Jak ovládat velké množství zařízení různých výrobců z jednoho místa? Jaké technologie a proč použít? Co všechno bychom měli vědět, aby se z dobrého pomocníka nestal zlý pán? Na tyto otázky odpoví poslední letošní přednáška Úterků s vědou, nazvaná „Proč chtít chytrou domácnost“.
V české flóře se vyskytuje velké množství jedovatých rostlin. Cílem přednášky je posluchačům podat informaci o jejich výskytu, ekologickém významu, obsahu účinných látek a účincích na lidský organismus a hospodářská zvířata. Přednáška bude zpestřena autorskými písněmi, které pojednávají o ekologii vybraných druhů rostlin, původu jejich jmen, obsahových látkách a jejich účincích na lidský organismus.
O víkendu proběhl druhý ročník Hackathonu pořádaného na KSI v Děčíně. Stejně jako loni byl tematicky zaměřený na umělou inteligenci (AI) a strojové zpracování dat (ML). I díky povedenému prvnímu ročníku se nám podařilo získat zajímavé finanční i věcné ceny. To vše se projevilo ve větší účasti, přihlásilo se maximum, tedy 10 středoškolských týmů.
Ještě nejste rozhodnutí, kam po střední škole? Máte zájem o technické vzdělání v IT oboru, zajímá vás AI, strojové učení, neuronové sítě? Nechce se vám do Prahy, ale bojíte se, že v Děčíně není stejně kvalitní zázemí?