Nejbližší termíny dnů otevřených dveří: Praha: 28. 11. 2023 Děčín: 22. 1. 2024 Praha: 2. 2. 2024

Hackathon 2023 je za námi

První ročník Hackathonu pořádaného na KSI v Děčíně je úspěšně za námi. Akce byla zaměřená na umělou inteligenci (AI) a strojové zpracování dat (ML) a zúčastnilo se jí 6 středoškolských týmů. Týmy dostaly na výběr ze tří různých úloh strojového zpracování vědeckých dat. Na zpracování zadání dostaly čas 22 hodin.

Hackathon ML/AI

Studentům středních škol nabízíme příležitost vyzkoušet si aplikaci modelů strojového učení a neuronových sítí na řešení nejen vědeckých problémů a zároveň si zasoutěžit.

Noc vědců

I letos se zapojujeme do popularizační akce Noc vědců, jejímž posláním je ukázat lidem, že věda není nudná, ale naopak je studnicí zajímavostí a fascinujících úkazů. Jeden den v roce jsou na stovkách míst v Evropě ve večerních a nočních hodinách zpřístupněny univerzity, vědecká a výzkumná pracoviště, science centra, a další pracoviště, ve kterých se zdarma konají komentované prohlídky, populárně vzdělávací přednášky, workshopy, experimenty, vědecké show, hudební vystoupení apod.

LAN party

Studenti KSI z děčínského pracoviště vyzývají středoškoláky na souboj! Reakční dobu, kooperační schopnosti a herní dovednosti si porovnají v legendární střílečce Counter-Strike: Global Offensive. Soutěžit proti sobě bude 8 pětičlenných týmů.