Laboratoř 3D tisku

Tags

V laboratoři 3D tisku používáme celosvětově známe tiskárny českého výrobce Josefa Průši. Tiskneme na nich projekty našich studentů, pomůcky pro výzkum a zároveň díky nim vychováváme budoucí nadějné vědce a konstruktéry v zájmovém kroužku 3D tisku, který je určen pro žáky 2. st. základních škol a středoškoláky.

Vybavení

Original Prusa i3 MK3S

Oceňovaný model tiskáren založených na využití širokého spektra termoplastů (tzv. filamentů). Tisknout tak můžeme z PLA, PETG, ASA, ABS, PC (polykarbonát), CPE, PVA/BVOH, PVB, HIPS, PP (polypropylen), Flex, nGen, Nylonu, z materiálů s karbonovou příměsí či s příměsí dřeva a z dalších kompozitních materiálů.

Detail

Image
Obrázek 3D tiskárny Prusa MK3S
Original Prusa i3 MK3S s upgradem MMU2

Stejná tiskárna jako předchozí, ovšem rozšířena o jednotku MMU, což znamená Multi Material Upgrade. Tato jednotka tiskárnu vylepšuje o možnost vícebarevného tisku z až 5 filamentů na jednom modelu.

Detail

Image
Obrázek 3D tiskárny Prusa MK3S s jednotkou MMU
Original Prusa MINI

Toto jsou menší sestry i3 MKS3. Malé svými rozměry, velké svým výkonem!

Detail

Image
Obrázek 3D tiskárny Prusa Mini
Original Prusa SL1

3D tiskárna Original Prusa SL1 založená na technologii SLA. Na rozdíl od filamentových tiskáren i3 používá pro tisk tzv. resiny a technologii monochromatického osvitového displeje s vysokým rozlišením a UV LED pole, s pomocí kterých vytvrzuje tenké vrstvy resinu. Díky této technologii je tisk detailnější a navíc rychlejší v porovnání s filamentovými tiskárnami.

Detail

Image
Obrázek 3D tiskárny Prusa SL1
Original Prusa CW1

Mycí a vytvrzovací stanice Original Prusa CW1 je příslušenství k tiskárně s technologií SLA určená k mytí, sušení a vytvrzování výtisků z SLA tiskáren.

Detail

Image
Obrázek vytvrzovací stanice Prusa CW

Tiskárny jsme si sami stavěli ze stavebnic a díky podpoře open-source je neustále modernizujeme.

...
Ing. Josef Nový, Ph.D.

vedoucí laboratoře

Technická podpora